Dekoratīvās Faberžē olu figūriņas kāds ir viņu stāsts?
Faberžē olas ir viens no unikālākajiem un vērtīgākajiem mākslas darbiem, kas jebkad tapuši. Izgatavotas no dārgakmeņiem, piemēram, zelta, sudraba un dārgakmeņiem, šīs mazās ar rokām darinātās olas 19. gadsimtā kļuva par vienu no greznības un izsmalcinātības simboliem.
Faberžē olas radīja Krievijas cara galma juvelieris Pēteris Kārlis Faberžs, kurš dzīvoja no 1846. līdz 1920. gadam. Faberžs sāka gatavot olas Krievijas cariem 1885. gadā, kad Aleksandrs III viņam pasūtīja Lieldienu dāvanu savai sievai Marijai. Fjodorovna.
Pirmā Faberžē ražotā ola tika izgatavota no baltas emaljas un pildīta ar zeltainu vistu. Tas bija tik satriecošs un unikāls mākslas darbs, ka cars Aleksandrs III nekavējoties pasūtīja vēl vienu olu, šoreiz no zelta un sudraba, ar viņa tēva Aleksandra II miniatūru portretu iekšpusē.
Kopš tā laika Faberžs turpināja radīt olas karaliskajai ģimenei, un katra nākamā bija vēl intriģējošāka un skaistāka. Nākamo 33 gadu laikā Pīters Kārlis Faberžs radīja 50 olas, no kurām 43 pasūtīja cars Aleksandrs III vai viņa dēls Nikolajs II.
Faberžē olas ir kļuvušas par augstākās klases mākslas un amatniecības simbolu. Katru no tiem rokām darinājuši labākie Krievijas meistari, kuri izmantoja tikai augstākās kvalitātes materiālus. Visas olas bija ārkārtīgi dekoratīvas un bagātas ar detaļām. Viņi, cita starpā, izmantoja zeltu, sudrabu, dimantus, rubīnus, safīrus un smaragdus.
Faberžē olas ir kļuvušas par vienu no iekārojamākajiem un novērtētākajiem mākslas darbiem pasaulē. Kad Krievija kļuva par komunistisku valsti, lielāko daļu olu jaunās varas iestādes konfiscēja un pārdeva izsolē. Mūsdienās tikai daži no tiem ir privātās rokās, bet pārējie glabājas muzejos visā pasaulē.
Faberžē olas ir skaistuma piemērs, ko var sasniegt, ja māksla un amatniecība lieliski apvienojas. Tie ir atgādinājums par to, cik daudz darba, prasmju un aizraušanās ir nepieciešams, lai radītu kaut ko patiesi īpašu un unikālu.
Apskatiet mūsu dekoratīvo figūru kolekciju "Faberge Eggs" šeit